Znajdź w serwisie

X Dni Twierdzy Kłodzko
Z pewnością każdy z nas oglądał kiedyś rekonstrukcję bitwy wojennej w telewizji lub czytał o niej w książce.  Potyczki i starcia to nieodłączny element historii naszego kraju, ale również całego świata.  Prawdziwa żywa lekcja historii z czasów napoleońskich odbywa się corocznie w sierpniu, na stokach bojowych Twierdzy Kłodzkiej.
 
Święto Twierdzy Srebrna Góra 2015
Czytaj całośćW dniach 12-14 czerwca 2015 r. Srebrnogórska Twierdza cofnęła się w czasie o 208 lat – do roku 1807, kiedy to wojska napoleońskie nieuchronnie zbliżały się do górniczego miasteczka, aby zdobyć potężną górską fortecę.
Czytaj całość
 
Święto Twierdzy 2015
Serdecznie zapraszamy na kolejną rekonstrukcję historycznej bitwy o Srebrną Górę.

W programie:zwiedzanie twierdzy z przewodnikiem, zwiedzanie obozu, koncert muzyczny, nocne zwiedzanie twierdzy.
 
Inscenizacja z 1807 roku
Czytaj całośćNieodzownym elementem każdej rekonstrukcji Dni Twierdzy Kłodzkiej jest przygotowywana przez kłodzki regiment historyczny, 47 Pruski Pułk Piechoty, inscenizacja z życia dawnych mieszczan Kłodzka. Podczas tegorocznego Święta Twierdzy było podobnie. Goście, turyści, mieszkańcy, którzy tłumnie stawili się w sobotnie południe, 16 sierpnia, na kłodzkim Rynku, byli świadkami niesamowitej i widowiskowej prezentacji opartej na historycznych faktach.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Copyright © 2009-  | All Rights Reserved
Josefov Kędzierzyn KoŸle KŁODZKO Kraliky Nysa Srebrna Góra Œwidnica
logo Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach POWT RCz-RP 2007-2013 logo