baner_KRALIKY.jpg
Joomla extensions and Joomla templates by JoomlaShine.com

Znajdź w serwisie

Lokalizacja
ImageCo roku pod koniec sierpnia odbywają się pokazy plenerowe, których najbardziej atrakcyjnym wizualnie elementem są prezentacje historycznego uzbrojenia i sprzętu technicznego wojsk. Oryginalny tytuł akcji pochodzi od nazwy obiektu wojskowego K - S 14 "U cihelny" wybudowanego w latach 1935-1938 dla obrony granic Czechosłowacji w okresie drugiej wojny światowej. Podczas akcji obiekt ten tworzy rodzaj kulisy dla historycznych pojazdów wojskowych. Program założony jest na prezentacji formacji wojskowych i grup rekonstrukcyjnych z okresu drugiej wojny światowej. Duże wrażenia wzbudza wystawa zabytkowego sprzętu wojskowego. Miejsce mają także pokazy współczesnej Armii Republiki Czeskiej oraz Integrowanego Systemu Ratownictwa.

Akcja przebiega w okolicach miasta Králíky w najbardziej na wschód wysuniętej części województwa pardubickiego w Republice Czeskiej. Główny program odbywa się w pobliżu Muzeum Wojskowego Králíky pomiędzy obiektem K - S 14 "U cihelny" a przestrzenią wzgórza, na którym była w latach 1936-1938 wybudowana twierdza obronna Hůrka. Miejsce przecina szosa Králíky - Prostřední Lipka, która jest w czasie pokazu zamknięta oraz szlak turystyczny mający początek na rynku w Králíkách. Na północy miejsce to ogranicza tor kolejowy Dolní Lipka - Hanušovice z przystankiem Prostřední Lipka. Akcji towarzyszy blok rozrywkowo-koncertowy, który odbywa sie na głównym rynku (Velké náměstí) w Králíkách oraz w okolicach linii obiektów wojskowych (tzw. Králícká pevnostní oblast - www.kpo1938.cz).
 
DOJAZD Z POLSKI
 
Samochodem drogą nr 8 (E-67) do Kłodzka, następnie drogą nr 33 na Międzylesie, przejazd graniczny Boboszów - Dolní Lipka. Skręcamy po 1 km w drogę nr 43 do miasta Králíky, następnie do gminy Prostřední Lipka. Parking na miejscu.

Pociągiem: Najlepiej kierować się pociągiem do Kłodzka, zkąd można skorzystać z połączenia kolejowego Kłodzko (PL) - Lichkov (CZ) - Prostřední Lipka (CZ). Rozkład jazdy PKP oraz ČD (przyjazdy i odjazdy) jest dostępny pod adresem: www.pkp.pl oraz www.idos.cz.
 
 
Copyright © 2009-  | All Rights Reserved
Josefov Kędzierzyn KoŸle KŁODZKO Kraliky Nysa Srebrna Góra Œwidnica
logo Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach POWT RCz-RP 2007-2013 logo