baner.jpg

Znajdź w serwisie

FortFan - Pogranicze w ogniu

ImageFortFan Pogranicze w ogniu, to nowy sieciowy produkt turystyczny realizowany po obu stronach polsko-czeskiego pogranicza. Projekt zakłada rekonstrukcję ważnych bitew historycznych z XVIII, XIX i XX wieku, które toczyły się w rejonie dzisiejszych województw dolnośląskiego i opolskiego oraz krajów kralovohradeckiego, pardubickiego i ołomunieckiego . Inscenizacje przeprowadzane są na polach bitewnych oraz w fortyfikacjach miast pogranicza.

Od maja do września 2009 roku i w analogicznym okresie roku 2010 przeprowadzone zostaną 23 rekonstrukcje. Arenami walk znów staną się: Świdnica, Srebrna Góra, Chlum-Hradec Kralove, Jaroměř, Nysa, Zlate Hory, Kłodzko, Krăliky, Nachod.

Setki żołnierzy w strojach z różnych epok, dawne uzbrojenie, batalistyczna atmosfera - wszystko spowite dymem wybuchającego prochu, inscenizowane według historycznego scenariusza.

FortFan Pogranicze w ogniu to oferta skierowana do turystów, mieszkańców przygranicznych miejscowości i pasjonatów dziejów historii. Projekt obejmuje wspaniałe widowiska, które obserwować można całymi rodzinami, stwarzając niepowtarzalną okazję do bezpośredniego zetknięcia się widzów z mininymi wydarzeniami. 

Projekt rekonstrukcji historycznych  skierowany jest również do dzieci i młodzieży szkolnej. Możliwość zobaczenia bitwy na własne oczy jest znakomitą formą nauki historii, dużo skuteczniejszą od tradycyjnych metod edukacji ( człowiek zapamiętuje 5% z tego co usłyszy, 2% z tego co zobaczy i 80% z tego co doświadczy).

FortFan stwarza także możliwość wstąpienia do historycznego regimentu, stanowiąc niezapomnianą przygodę na polu bitwy.

Serdecznie zapraszamy!

 

 
Copyright © 2009-  | All Rights Reserved
Josefov Kędzierzyn KoŸle KŁODZKO Kraliky Nysa Srebrna Góra Œwidnica
logo Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach POWT RCz-RP 2007-2013 logo